مقــایسه کیفیت آب یـونیزه قلیـایی با دستگاه تصفیه آب خانگی ro

مقــایسه کیفیت آب یـونیزه قلیـایی و عملکرد دستگاه

در مقــایسه آب یـونیزه قلیـایی با سایر آبها، دو مسئله قابل اهمیت وجود دارد. اول اینکه، بدانید اهداف سلامتی شــما چیــست؟ آیا تلاش می کنید که ســـلامـــتی تــان را بهبود بخشید تا تحرک بیشتری داشته باشید؟ بدن انسان نیاز به سم زدایی دارد تا بتواند فعالیت های خودرا بهبود دهد .در این راستا آنتی اکسیدان ها ی موجود در آب یونیزه قلیایی با داشتن pH بالا برای خنثی کردن رادیکالهای آزاد مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین اکسیژن افزایش یافته در آب یونیزه می تواند نقش مهمی را در سلامتی روح و نشاط ما داشته باشد.
بالاترین محدوده pH آب قلیایی توصیه شده برای مصرف روزانه حدود ۹/۵ تا ۸ می باشد. برای داشتن بدن سالم نیاز به بالاترین محدوده pH نیست اما برای داشتن بدنی سالم نیاز به سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها است.

مقــایسه کیفیت آب یـونیزه قلیـایی با دستگاه تصفیه آب خانگی ro

چرا افراد آب یونیزه قلیایی می نوشند؟

۱-افزایش سلامت بدن
کاهش وزن
آنتی اکسیدان بالا
بهبود یافتن وضعیت خشکی بدن
سم زدایی
بهبود بیماری ها

۲-عملکرد ورزشی
خنثی کردن اسید لاکتیک
افزایش قدرت تحمل
افزایش عملکرد بدن
افزایش سرعت بازگشت قوای بدنی (ریکاوری)
هیدراسیون (رطوبت) بهتر بدن

بعد از اینکه نیازهای سلامت خود را دانستید، دومین سوالی که مطرح می شود، این است : آیا آب یونیزه قلیایی می تواند متناسب با نیازهای سلامتی بدن شما باشد؟
این راهنما به شما کمک می کند، اطلاعات لازم را درباره آب یونیزه قلیایی بدست آورید و جواب سوال خود را بیابید.

اطلاعات مهم درباره کیفیت آب
کیفیت آب منبع، روی آب یونیزه قلیایی تأثیرگذار است. فیلترهای دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی می تواند موادهای موجود در آب را تغییر دهد. تجزیه آب سخت و فیلتر شدن آن توسط دستگاه یونیزه آب قلیایی، خواص آب را افزایش می دهد.

بررسی ویژگی های آب یونیزه قلیایی
ویژگی های بسیار زیادی برای آب یونیزه قلیایی وجود دارد. بهتر است قبل از خرید دستگاه تصفیه آب، لیستی از ویژگی های مورد نظر خود را تهیه کنید و سعی کنید لیست خود را از مهترین ویژگی به کمترین مرتب کنید. با توجه به ویژگی های مهم مورد نظر خود می توانید قیمتی را برای خرید دستگاه تصفیه آب  مشخص کنید.

ویژگی های مهم دستگاه تصفیه آب یونیزه

کیفیت دستگاه تصفیه آب یونیزه

– کیفیت پایین – دارای ۵ پلیت یونیزاسیون
– کیفیت متوسط – دارای ۷ پلیت یونیزاسیون
– کیفیت بالا – دارای ۹ پلیت یونیزاسیون

کیفیت پایین دستگاه حاوی ۵ پلیت، کیفیت متوسط دستگاه حاوی ۷ پلیت و کیفیت بالای دستگاه یونیزه شامل ۹ پلیت می باشد. نوع پیشرفته آن، تعداد بیشتری پلیت یونیزاسیون دارد که اجازه می دهد آب در pH بالا تولید شده و سطح بالای آنتی اکسیدان (ORP) را در خود داشته باشد که برای شرب روزانه مناسب است. در نتیجه دستگاه های یونیزه کننده با ۹ پلیت، قدرت بالاتری دارد.

عملکرد دستگاه تصفیه آب یونیزه

 – سطوحpH(حداقل تولید pH آب اسیدی تا حداکثر pH تولید آب قلیایی)
– سطح آنتی اکسیدان ها (ORP)

اندازه ORP و pH می تواند قدرت آب یونیزه شده را مشخص کند. اگر شما قصد دارید آب یونیزه قلیایی را به منظور برطرف کردن مشکلات جسمی و رفع بیماری خود مصرف کنید، این آب دارای خاصیت سم زدایی می باشد و فعالیت بدن را افزایش می دهد و قادر است  با قدرت بالای قلیایی (pH9.5) با سطح بالای آنتی اکسیدان ها (از ۳۴۰- تا ۶۰۰- mv) را فراهم کند و همچنین رادیکال های آزاد را خنثی می کند و از آسیب دیدن سلول ها جلوگیری می کند.

امکانات دستگاه تصفیه آب یونیزه

 – تکنولوژی فراکوانسی
– دارای صفحات MESH
– پیش فیلتراسیون

شما می خواهید دستگاه روی کابینت باشد یا زیر سینک ظرف شویی نصب شود؟ پیش فیلتراسیون نیز برای از بین بردن آلودگی ها و آب سخت ضروری می باشد،استفاده از  پلیت های MESH اندازه  ORP و pH را افزایش می بخشد.
انواع آب های بطری و آب آشامیدنی شهری دارای ORP+ یا اکسیداسیون هستند که به سلول ها آسیب می رسانندو باعث افزایش سریع بیماریها می شوند.

خدمات مصرف کننده
– آیا شرکت پاسخگوی سوالات شما می باشد؟
– آیا سمیناری جهت اطلاع رسانی وجود دارد؟
– آیا تکنسین ها جهت پاسخگویی به سوالات مشتریان حضور دارند؟

یافتن یک شرکت قابل اطمینان
سابقه کاری شرکت مورد نظر خود را که قرار است از آنجا دستگاه را خریداری کنید، بررسی کنید. آیا آنها تاییدیه مراکز دولتی را (وزارت بهداشت و آب فاضلاب ایران) دارند؟ آیا شرکت گواهی کیفیت محصول را دریافت کرده است؟ آیا آنها با پزشکان و ورزشکاران همکاری دارند؟ سئوالات مهمی وجود دارد که در صورت پاسخ گویی درست می توانید به کیفیت و ماندگاری یک شرکت اطمینان کنید.

اساس تکنولوژی آب یونیزاسیون

ذخیره کردن حداکثر انرژی با سیستم SMPS:
کنترل بهتر انرژی
حداکثر زمان ذخیره کردن انرژی
سیستم خنک کننده خودکار
تولید پیشرفته pH وORP
جلوگیری از هدر رفتن انرژی

ذخیره کردن حداکثر انرژی با سیستم  ( SMPS )
سیستم SMPS به شما این امکان را می دهد که هرچه میزان سختی آب بالاتر باشد با ایجاد انرژی بیشتر سختی آب را کاهش دهد
SMPS در تعریف پلاسما و HD تلویزیون، کامپیوتر و سایر تجهیزات انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. SMPS  استانداری است که در وسایل الکتریکی با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد و از داغ کردن آنها جلوگیری می‌کند.

معایب انتقال دهنده
معایب انتقال دهنده این است که جریان اضافی را بصورت گرما پراکننده می کند. این گرما (حرارت) باعث کوتاه شدن عمر دستگاه یونیزه کننده و اتلاف انرژی می شود و عامل اولیه از بین رفتن اجزای دستگاه می شود.
ما توصیه می کنیم که شما دستگاه یونیزه کننده با سیستم SMPS را انتخاب کنید.

بهترین دستگاه های یونیزاسیون قادر است آبی با خاصیت قلیایی ۹٫۵  تا ۸ و سطح بالای آنتی اکسیدان ORP- را  جهت نوشیدن تولید کند.
دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی با تعداد پلیت کمتر از ۷ برای افزایش فعالیت بدنی و یا رفع مشکلات سلامتی خیلی مناسب نمی باشد. در زمان خرید حتماً به این مورد توجه کنید.

دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه قلیایی

دستگاه تصفیه آب خانگی یونیزه قلیایی

(آنتی اکسیدان) ORP
دستگاهایی که بهترین عملکرد یونیزاسیون را دارند، دارای جریان یونیزاسیون بالای ۳۰۰ وات هستند. در حالیکه بیشتر دستگاه های یونیزه کننده، قدرت یونیزاسیون پایین تری را تولید می کنند. بهترین راه برای تشخیص عملکرد دستگاه ها آزمایش ORP است. عملکرد یونیزاسیون دستگاه های ۹ پلیت با جریان بالای ۳۰۰ وات قادر به تولید بالاترین رنج ORP منفی (آنتی اکسیدان)می باشد.

جریان قابل تبدیل برای عملکرد متعادل
مسئله قابل اهمیتی که وجود دارد این است که دستگاه یونیزه کننده که شما خریداری کرده اید، دارای تنظیمات قابل تبدیل می باشد. داشتن اینگونه تنظیمات به دستگاه کمک می کند تا سطوح بیشتر ORP و pH را در آب تولید کند و عملکرد دستگاه خود را براساس منبع آب شهری و سایر متغیرها تنظیم کنید و کنترل جریان دقیق، آلکالیزاسیون، یونیزاسیون و سم زدایی، آب تولید شده را افزایش می دهد.

پلیت های دستگاه یونیزاسیون
پلیت های یونیزاسیون، اجزای گران قیمت دستگاه هستند. دستگاه با ۹ پلیت تیتانیوم دارای بالاترین کیفیت است. دستگاه با ۷ پلیت از نظر کیفیت متوسط و ۵ پلیت پایین ترین سطح کیفیت را دارد.
این پلیت ها از تیتانیوم ساخته شده است و سپس با پلاتین پوشیده می شود.
Dipped در مقابل Sprayed (نفوذ کردن در مقابل پخش شدن از طریق اسپری ): صفحات یونیزه که پلاتین در آن نفوذ می کند، دارای یک پوشش ضخیم تر نسبت به پلیت هایی است که با اسپری پوشش داده می شود. پلیت هایی اسپری شده بدلیل نازک بودن قطر پوششی بر روی پلیت دارای طول عمر کمتری می باشد.
دستگاهی که بالاترین جریان را دارد (بالای ۳۰۰وات) همچنین دارای پوشش ضخیمی از پلاتین هستند اما متأسفانه پلیت های اسپری شده معمولاً ۵۰% نازک تر از پلیت های نفوذی است.

تعداد پلیت ها
دستگاهی با ۹ پلیت عملکرد بهتر از دستگاه با ۷ پلیت هستند. دستگاه یونیزاسیون ۹ پلیت طول عمر بیشتر دارد و تعداد بیشتر پلیت ها، جریان را بهتر توزیع می کند. دستگاه ۷ پلیت برای مصرف روزانه مناسب است. اما سیستم ۹ پلیت قادر است ماکسیمم pH و ORP را برای آب نوشیدن فراهم کند.

پلیت MESH در مقابل سطح (Flat)
پلیت های MESH در سایز مشابه پلیت های مسطح، بدلیل ساختار ساده ای که دارد، مانند هم عمل نمی کنند. الکترولیز بر روی لبه های پلیت های MESH موثرتر از سطح صاف پلیت های مسطح عمل می کند.
یکی دیگر از مزیت های پلیت های MESH این است که جریان آب در داخل و خارج سطح پلیت MESH، مدت زمانی بیشتری در تماس است بنابراین مقدار الکترولیز اتفاق افتاده بیشتر است. آزمایشات ما این واقعیت ها را تأیید می کند، ما دریافتیم که پلیت های MESH بطور پیوسته و مداوم بهتر عمل کرده و حدود %۱۰-۵ ORP وpH را ارتقاء داده است.

اندازه پلیت ها
تعدادی از کارخانه های تولید دستگاه یونیزاسیون در حال بحث هستند که سایز بزرگتر بهتر است چون انرژی بیشتری ذخیره می کنند. این دلیلی است که ما به شما توصیه می کنیم که دستگاهی با حداقل ۳۰۰ وات را انتخاب کنید.

مقایسه پلیت های یونیزاسیون
تحقیقات ما نشان می دهد که سیستم جریان  SMPS ، جریان بیشتری را برقرار می کند و قادر است که  pHو ORP بالاتری را در آب ایجاد کند. ما توصیه می کنیم که شما سیستمی با قدرت بالاتر (۳۰۰وات) و با amperage قابل تعدیل و پلیت MESH با پلیت های نفوذی از پلاتین را انتخاب کنید. یک یونیزاسیون با قدرت بالاتر و پلیت های MESH بهتر از پلیت های مسطح عمل می کند.

فیلترهای دستگاه تصفیه آب

کیفیت آب بسیار مهم است. فیلتراسیون ضعیف و نامناسب باعث می شود که طول عمر دستگاه کم شده و آب ناسالم را تولید کند. آب سخت تنها نگرانی شما برای سلامتی تان نیست، تقریباً همه آب شهری و سایر ذخایر آب دارای آلودگی هایی با مواد شیمیایی می باشد. نوع فیلتراسیون بسیار مهم است و تعیین کننده این است که چه مقدار از آلودگی از منبع آب شما را از بین می برد.
آلودگی های خطرناک که شامل غلظت کلر، کلرامین و سایر مواد شیمیایی استفاده شده در آب، طی فرایند ضدعفونی کننده از بین می رود.
نگرانی هایی در مورد فلزات سنگین و سایر آلودگی های موجود در آب وجود دارد. فیلتراسیون بهتر آب، باعث از بین رفتن آلودگی ها، باکتری ها و سایر ذرات بسیار زاید موجود در آب می شود.
مناسب ترین فیلتراسیون آن است که توسط دو فیلتر داخلی و یک پیش فیلتر اضافی انجام شود. بهترین شرکت ها، آنهایی هستند که گزارشی درباره آلودگی های آب مصرفی شما در اختیارتان قرار دهند و اگر مشکلی وجود داشت، کمپانی یک پیش فیلتر رایگان در اختیار شما قرار دهد تا قبل از ورود آب به سیستم فیلتراسیون یونیزاسیون تمیز گردد.

اسمز معکوس
اگر آب مصرفی شما آلودگی زیاد دارد بهتر است که شما از سیستم اسمز معکوس (RO) برای خالص کردن آب استفاده کنید. در هنگام استفاده از یونیزاسیون با سیستم RO ، شما باید از کارتیج های معدنی جهت معدنی کردن آب استفاده کنید. زیرا آب با سیستم RO دارای حداقل مینرال و املاح است که در صورت استفاده باید آب را دوباره املاح سازی کنید.
تحقیات نشان می دهد که کمبود املاح موجود در آب، باعث ایجاد کمبود در بدن شما و بوجود آمدن مشکلات سلامتی می شود.

 پیش فیلتراسیون
با توجه به محل زندگی و منبع آب مصرفی، آلودگی های آن متفاوت است. ما در طی آزمایشات خود، مشاهده کردیم در صورت استفاده از پیش فیلتراسیون، آب نوشیدنی شما تمیز و سالم می شود. با صرف نظر از نوع برند خریداری شده، ما به شما پیشنهاد می دهیم که حتماً از پیش فیلتر برای سالم تر کردن آب مصرفی خود استفاده کنید.

مقایسه دستگاه یونیزاسیونی که روی سینک نصب می شود با دستگاهی که زیر سینک نصب می شود
این خصوصیت کاملاً بستگی به افراد دارد. دستگاه روی میز از این نظر مطلوب است که شما براحتی می توانید در سفر از آن استفاده کنید زیرا براحتی قابل حمل است. اما دستگاه زیر سینک دارای خاصیت قابل تبدیل است و شما می توانید در روی میز نیز از آن استفاده کنید.

مقــایسه کیفیت آب یـونیزه قلیـایی و عملکرد دستگاه

مقــایسه کیفیت آب یـونیزه قلیـایی و عملکرد دستگاه

کیفیت آب یونیزاسیون
قبل از خرید یک دستگاه یونیزاسیون، شما می توانید مواردی را چک کنید که به شما اجازه می دهد از سالم بودن دستگاه خود آگاه شوید.

گواهی نامه
گواهی نامه صنعتی، گارانتی است که یونیزاسیون دارای استانداردهای لازم برای تولید آب سالم هست.
انجمن کیفیت آب WGA  که داشتن این گواهی نامه تأییدی بر استانداردهای دستگاه می باشد.
سایر تأییدهای موجود شامل Korea food and drag Administration (وزارت غذا و دارو KFDA-Korea)
سازمان بین المللی استاندارد ISO , CE European , IEC , BBB می باشد که این گواهی نامه ها تأییدی برای استاندارد بودن آب مصرفی می باشد.

سایر موارد قابل اهمیت
مهترین عامل پیشرفت یک شرکت، رضایت مصرف کننده است. رضایت مصرف کننده می تواند اعتبار شرکت را افزایش داده و تضمین برای ارائه خدمات خود باشد. مدت زمان فعالیت شرکت نیز عامل دیگری است که می توان به آن اشاره کرد. برای مثال شرکت هایی که ۵ تا ۱۰ سال سابقه فعالیت دارند، در کار خود قطعاً موفق بوده و توانسته اند محصولات مفیدی را ارائه دهند.
کیفیت بالا دستگاه یونیزاسیون، طول عمر شما را زیاد می کند. تحقیقات نشان می دهد که همه یونیزاسیون های با کیفیت بالا طول عمر را افزایش داده است که برخی ویژگی های مشترک مطرح می شود:
قدرت و جریان SMPS  انتقال دهنده ها طول عمر را زیاد نمی کند.
پلیت های ۹ گانه با دو لایه پوششی از پلاتین و پلیت اسپری شده، عمر را زیاد نمی کند.
فیلترهای چندگانه داخلی، باعث جلوگیری از آسیب آب سخت می شود.
شرکتی که هم برای قطعه و هم برای هزینه تکنسین دستگاه یونیزاسیون گارانتی داشته باشند، شاخص خوبی برای خرید است.

1 پاسخ
  1. خریدار دستگاه تصفیه آب
    خریدار دستگاه تصفیه آب گفته:

    حالا این یعنی این دستگاه تصفیه آب از دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس بهتره؟ و همینطور از آب معدنی؟
    اگر اینطوره چرا اینقدر بازار دستگاه های تصفیه آب RO پرطرفداره؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *