diffuser membrane ممبران دیفیوزر

کاربرد دیفیوزر هوادهی, ممبرین دیفیوزر

انواع دیفیوزر ها diffuser membrane

دیفیوزر ها انواع متنوعی دارند ازقبیل:
۱)    دیفیوزر حباب ریز / سوراخ ریز ( fine bubble / fine pore )
۲)    دیفیوزر حباب درشت ( coarse bubble)
بقیه دیفیوزر هوادهی یا دیفیوزر ممبرانی شامل: هوادهی فواره ای، ساکشن یا هواکش و تیوبیمشخصات طراحی : نمونه ی بهره وری از یک سیستم هوادهی در آب پاک ۲% فوت مستغرق یا ۶/۶ % متر مستغرق را پوشش می دهد

سیستم diffuser هوادهی

سیستم diffuser هوادهی

برخی از مدلهای سیستم هوادهی

دیفیوزرها بصورت عمده به سیستم لوله کشی متصل می شوند که با یک دمنده (blwer) تغذیه می شوند ، این سیستم عمدتا برای سیستم هوادهی یا هوادهی عمقی پیشنهاد می گردد.
در اینجا دو مدل سیستم هوادهی وجود دارد ، بازیابی یا متحرک و شبکه ثابت ، که برای اهداف گوناگون طراحی می شوند . در مود یک سیستم با یک تانک ، سیستم بازیابی مطلوب است ، به منظور جلوگیری از عملیات متوقف کردن هوادهی زمانیکه تعمیر و نگهداری در سیستم هوادهی مورد نیاز است.
از طرف دیگر ، سیستم های ثابت ، بسیار ارزانتر و اقتصادی هستند، و اغلبا کارآمد تر هستند زیرا که بسیار آسانتر است که از کل سیستم بر روی سطح اسخر استفاده شود.

diffuser membrane ممبران دیفیوزر

diffuser membrane ممبران دیفیوزر

پوشش های سطحی ممبرین

تحقیقات انجام شده در سال های اخیر بر روی پوشش های سطحی PTFE بر روی EPDM ممبران ها بوده . این یک ضربه گیر یا حائل را فراهم می کند بیت لایه EPDM و فاضلاب ، از این رو احتمال حمله شیمیایی و اکسید شدن را کاهش می دهد ، و همچنین عایق بهتری برای رسوب های بیولوژیکی و رسوب های کلسیمی می باشد.

دیفیوزر هوادهی یا ممبران دیفیوزر چیست؟

دیفیوزر هوادهی یا ممبران دیفیوزر چیست؟

دیفیوزر هوادهی یا ممبرین دیفیوزر چیست؟

دیفیوزر هوادهی یا ممبرین دیفیوزر یک هواده است که به شکل های گوناگون دیسکی، تیوبی و یا صفحه ای است که برای انتقال هوا استفاده می شود و با انتقال اکسیژن در استخرها ، لجن و فاضلاب های صنعتی ، اکسیژن لازم میکروارگانیزم ها/ باکتری ها را در آب  تامین می کنند تا کثیفی و آلودگی را هضم کند. دیفیوزر ها بصورت غشاء پلاستیکی یا سرامیکی استفاده می شود و همچنین بصورت دیفیوزر حباب ریز و دیفیوزر حباب درشت تولید می گردد.

 

در تصفيه فاضلاب يكي از مهم ترين واحدها كه نقش مهمي در تصفيه ايفا مي‌كند واحد هوادهي مي‌باشد. به طور كلي تجهيزات هوادهي شامل هواده هاي سطحي، عمقي مي‌باشد. بهترين نوع ديفيوزرها، ديفيوزرهاي حباب ريز مي‌باشد. زيرا هر چه اندازه حبابها ريزتر باشد سطح خارجي حباب‌ها افزايش يافته و اكسيژن رساني به فاضلاب بيشتر و با سرعت بالاتري انجام مي‌پذيرد. تامین انواع دیفیوزرهای دیسکی حباب ریز و حباب درشت و دیفیوزر های تیوپی ساخت JAEGER آلمان، ECOLOGIX امریکا، EDI امریکا، Supratech امریکا، KAMAIR تایوان، AIRMAC تایوان و … در ظرفیت ها و ابعاد مختلف و نیز طبق سفارش.
از جمله مزایای دیفیوزر های این شرکت
به علت ايجاد حباب هاي ريز سرعت انتقال و جذب اكسيژن بسيار بالاست.
عمر و مقاومت بالائي نسبت به دما و خوردگي دارد.
نصب و راه اندازي آن بسيار ساده و آسان مي باشد.
مشكل گرفتگي ندارد.
افت فشار ناچيزي ايجاد مي نمايد.
كارايي و اثربخشي بالايي دارد.
مصرف انرژي پاييني به همراه دارد.